«Я не хочу боятися!» – фотопроект про небайдужих одеситів

«Я не хочу бояться», – цей напис фотожурналисти В’ячеслав Онищенко та Майя Макєєва побачили на вулиці Одеси одного з перших днів після початку масштабного наступу рф в Україні. Місто здавалося вимерлим, багато мешканців вже виїхало в інші регіони країни і за кордон, а ті, що залишилися, в основному, сиділи по домівках. Всі відчували страх… Що ж буде далі? Проте страх – це тимчасове почуття, бо потім воно трансформується у постійну тривожність, або силу, яка спонукає нас до дій.

Кілька днів потому для більшості жителів фраза «Я не хочу боятися» отримала продовження: «Я не хочу боятися, а хочу бути корисним!» Приносити користь можна по-різному, але ціль у нас усіх одна – перемога.

Завдання цього нашого фотопроекту – показати, наскільки багатогранною може бути така допомога в ім’я загального блага і наскільки важливим є внесок кожного патріота у справу нашої країни.

Зміцнюємо обороноздатність

Починаючи з XVI століття як складові елементів різних фортифікаційних споруд стали використовуватися габіони – так звані сітки або кошики, заповнені природними матеріалами.

Минули століття, але війни на Землі все також ведуться, а тому добре перевірені століттями методи зміцнення та захисту позицій можуть бути затребуваними й зараз.

У березні 2022 року небайдужі одесити виготовили габіони з мішків з піском, які потім були використані для захисту міських об’єктів критичної інфраструктури, а також медичних, навчальних закладів та пам’яток архітектури.

Рятуємо життя

Вміння надавати першу долікарську допомогу цінувалося за всіх часів, але в період бойових дій воно особливо важливе, бо може допомогти врятувати не одне людське життя. Міська влада сприяє отриманню цих навичок: департамент охорони здоров’я Одеської міської ради проводить курси, на яких усі бажаючі навчаються наданню екстреної допомоги, дізнаються про правила поведінки при радіаційних та хімічних загрозах.

Годуємо захисників

На окрему увагу заслуговують волонтери, які, не шкодуючи своїх сил, надають допомогу як нашим воїнам, так і мирним жителям. Серед них колектив Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу. Щодня тут печуть смачні булочки та пиріжки, які далі здійснють цікавий квест по Одесі – їх мають доставити і на блокпости, і бійцям з Тероборони, і, звичайно, доблесним героям зі ЗСУ.

У цих смакот довгий шлях: від замішування тіста, випічки продукції та написання на ній побажань нашим захисникам до їх доставки за призначенням.

Єднаємось

Зазвичай молодь під час війни, в силу лабільності психіки, найбільш схильна до паніки. Молоді одесити доводять протилежне – об’єднуються заради загального блага. «Молодіжна рада Одеської області» здійснює гуманітарну допомогу незахищеним верствам населення, готує обіди для наших захисників, плете маскувальні сітки, а також максимально забезпечує всім необхідним біженців з інших областей.

Крім того, Рада також співпрацює з Міжнародною організацією Червоного Хреста.

Проявляємо милосердя

Осторонь від невідкладних справ Одеси не залишилася і Міжнародна благодійна організація Української Греко-Католицької Церкви «Карітас». Її назва в перекладі з латині – «Милосердна любов», і в повній відповідності з ним організація надає допомогу нужденним незалежно від їхніх віросповідання, національності чи статусу.

Щодня з 12 до 15 години у приміщенні Залізничного вокзалу Одеси вона пригощає безкоштовними обідами внутрішніх переселенців з інших областей України, а також займається вирішенням питань соціальної допомоги.

Молимося за перемогу

За місяць військових дій в Україні люди пристосовуються до нових умов – життя продовжується. У серці кожного з нас живе надія на те, що скоро весь цей жах закінчиться, і ми знову побачимо мирне небо над головою. З цією надією звертаємось до Бога.

На недільній службі у храмі св. Марії Магдалини його парафіяни моляться за мир, життя та за нашу перемогу.

Надаємо психологічну допомогу

Учасники та свідки нинішніх трагічних подій потребують також і психологічної допомоги. ГО «Еволюція покоління» та Одеська обласна організація Товариства Червоного Хреста у рамках реалізації спільного проекту «Психологічна підтримка населення» готують кризових психологів до роботи із вимушеними переселенцями.

Одягаємо бійців

Одеський технологічний коледж у воєнний час перейшов у режим спеціальної роботи. Його колектив з власної ініціативи шиє для потреб фронту спецодяг, взуття, термобілизну, медичні сумки та пов’язки.

З такою згуртованістю українців на фронті та в тилу віра в нашу перемогу непохитна!

Раніше на Muse — «Русский военный корабль». Плакати прифронтової Одеси у фотосерії В’ячеслава Онищенка

Коментарі

вгору