Дітям без щеплень заборонять ходити в школу, підтвердив Верховний Суд

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

Справа у тому, що відповідно до положень Конвенції про права дитини та статті 53 Закону України «Про освіту» діти у навчальних закладах «мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих», – пояснили у суді. Там додають, що для нещеплених дітей є альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання.

Ця справа продовжується з 2019 року, коли мама учениці Запорізького академічного ліцею подала в суд на керівництво навчального закладу за те, що доньку не хотіли допускати до навчання у ліцеї без довідки про вакцинацію. Місцевий суд не задовольнив позов матері. Тому жінка та її адвокат звернулися до апеляційного та Верховного Суду. Але й ці суди не задовольнили позов.

Відзначимо, що під впливом антівакцінаторскіх ідей багато батьків в останні роки почали відмовлятися від планових вакцинацій своїх дітей. Тим самим вони не дозволяють створити колективний імунітет від інфекційних хвороб, вказують лікарі.

Раніше на Muse – В Украине собирают деньги на самое дорогое в мире лекарство, чтобы спасти ребенка

Комментарии

вверх