Мозок кішок зменшився за тисячі років після одомашнення

З часу одомашнення кішки людьми минуло, за приблизними оцінками, 10 000 років. За цей час мозок тварин помітно зменшився у розмірах. Вчені пов’язують це зі зменшенням стресу, який стали отримувати кішки після того, як їх одомашнили люди.

Дослідники порівняли розмір черепа (показник розміру мозку) у домашніх кішок (Felis catus) та диких кішок з Європи та Африки, які генетично підтверджені як предкові види, від яких повільно еволюціонували домашні кішки.

«Наші дані показують, що домашні кішки дійсно мають менший об’єм черепа (що має на увазі менший мозок) у порівнянні як з європейськими дикими кішками (Felis silvestris), так і з дикими предками домашніх кішок, африканськими дикими кішками (Felis lybica), що підтверджує більше ранні результати», – зазначили автори роботи з університету Відня.

Команда також вивчила гібриди диких і домашніх кішок і виявила, що розміри їх мозку знаходяться між вимірами для двох інших груп — ще одна вказівка на те, що саме одомашнення призвело до змін. Це відкриття може призвести до нового розуміння того, як тварини адаптуються, коли вони починають утримуватися людьми.

Раніше на Muse – В Іспанії за новим законом домашніх тварин визнали розумними істотами: тепер вони члени сім’ї

Коментарі

вгору