В Україні офіційно дозволили брати тварин до укриттів

Після звернення зоозахисників Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Однак власники мають розміщуватися в окремих приміщеннях укриттів.

Наказом МВС внесли зміни до документа міністерства, що діяв із 2018 року. Раніше, у грудні, юристи організації UAnimals звернулись до керівництва МВС із пропозицією змінити наказ Міністерства від 2018 року із застарілою нормою. Там відповіли, що Міністерство починає працювати над розв’язанням проблеми.

«Ви могли чути історію про дітей, яких не пустили у сховище із маленькою собакою і над їхніми головами вибухнула ракета. На жаль, таких ситуацій тисячі. Проблема була у старому наказі Міністерства внутрішніх справ, який забороняв пускати тварин в укриття. Саме цей наказ був приводом не пускати людей із тваринами і не нести відповідальність за наслідки таких недопусків», — зазначили у повідомленні благодійної організації.

Тепер внесли зміни до наказу № 18 “Про внесення змін до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту”. Наказ внесли до єдиного реєстру державних нормативних актів, очікується офіційна публікація. Про це повідомили в UAnimals.

У доповненні мовиться про те, що особи, які приходять в укриття із тваринами, мають розміщуватися в окремих приміщеннях або відокремлених місцях. Людина, яка привела тварину, має постійно за нею наглядати, а також дбати про безпеку інших, майна та самої тварини і дотримуватися санітарних норм.

Раніше на Muse – «Тварини і війна» — фотопроєкт Софії Сиси про евакуацію людей та їх чотирилапих улюбленців

Коментарі

вгору