Зоопарки України допоможуть харківському Екопарку врятувати тварин

У вівторок, 5 квітня, засновник харківського Екопарку Олександр Фельдман повідомив, що фактично Екопарку більше немає – через обстріли окупантів. Найстрашніше те, що тварин, серед яких багато великих хижаків, доведеться приспати, тому що евакуювати їх немає можливості. На заклик про допомогу відгукнулися зоопарки України.

Спочатку Олександр Фельдман розмістив допис з відео, в якому описав усю ситуацію:

«Екопарку більше немає. Зараз про це можна говорити абсолютно точно. Вчора і сьогодні він знову зазнав масованих обстрілів і бомбардувань. Інфраструктура зруйнована, вольєри зруйновані. Найбільша проблема – це великі хижаки. Їхні вольєри поки що дивом зберігають цілісність, але ще один обстріл – і леви, тигри, ведмеді, що збожеволіли від страху, можуть опинитися на волі і піти у бік Харкова або в прилеглі селища. Ми цього допустити не можемо. Вирішення проблеми на сьогодні немає. Наші фахівці зараз розглядають можливість обладнати для них – хоч би для деяких – тимчасове житло у Чутовому Полтавської області. Якщо цього не вийде, то єдиний варіант, що залишається у нас, — це присиплення хижаків. Про це боляче говорити, але головний пріоритет зараз – це життя людей».

Це повідомлення спричинило реакцію. Незабаром в Одеському зоопарку повідомили, що готові прийняти хижаків, також відомо про готовність допомогти з боку інших зоопарків.

«Хижаків готові прийняти Луцький, Рівненський, Київський, зоопарк Лімпопо та інші українські зоопарки. Одеський зоопарк уже готує місця для ухвалення кількох хижаків», — написали одеські колеги Фельдмана.

Проте головна проблема – вивезти звірів. І вже незабаром засновник Екопарку повідомив – евакуація тварин розпочалася.

Незважаючи на те, що знову були обстріли, евакуювали чотирьох тварин – двох левів, ягуару та пантеру.

«Звичайно, все досі дуже складно і процес лише набирає обертів. Нам все ще потрібна різноманітна допомога: і фізична, і логістична, і фінансова кормами для тварин тощо. Але така широка підтримка дає надію, що ми зможемо врятувати якомога більшу кількість тварин. Велике спасибі всім, хто оперативно підключився та підтримав нас, це сьогодні дуже важливо!», — написав Фельдман.

Раніше на Muse – «Тварини і війна» — фотопроєкт Софії Сиси про евакуацію людей та їх чотирилапих улюбленців

Комментарии

вверх