«Український фотощоденник» в розвитку: проект презентували в Одесі

Вже відомий читачам Muse міжнародний проект «Український фотощоденник» був презентований в Одесі, в Міжнародному культурному центрі «Уніон» спеціально у День Конституції України, адже саме Конституція України гарантує кожному громадянину право на свободу, у тому числі свободу творчості.

Як розповіла куратор фотопроекту в Україні Майя Макєєва, експозиція складається з трьох частин і розміщена у трьох залах – «Війна очима фотожурналістів» (зібрані фото професійних фотографів та фотожурналістів), «Аматорська фотографія», та «Дитячі репортажі» — світлини з зображенням дітей, а також їхні малюнки. Тут можна побачити близько 50 робіт з різних куточків країни: Бахмут, Херсон, Київ, Харків, Одеса та інші. Основна мета цих робіт – надати глядачеві можливість побачити зміни у різних сферах життя внаслідок війни.

«Для мене це дуже важливий проект, ми так би мовити збираємо архів, який побачать і наші громадяни, і іноземці. Це про те, до чого приводить ця війна. Це дуже багато змін, починаючі від дизайну ландшафту міста, якихось побутових змін, а загалом – змінюється усе життя. Війна проникла у кожне життя, зміни, так чи інакше, відчувають усі», — зазначила Майя Макєєва.

В’ячеслав Онищенко, представник «Українського фотощоденника» в Одесі, підкреслює: проект знаходиться у процесі розвитку, організатори запрошують приєднатися до нього усіх, кому є що сказати, показати. Свої фотороботи а також відео пропонують надсилати усім, але організатори не гарантують, що усі вони будуть презентовані у рамках проекту – все ж є відбір.

«Перед нами війна – найбільш неймовірне, що відбувається у 21 столітті. Я зрозумів, що маю допомогти розповісти про це. І звісно, має значення благодійність, та допомога, яку здійснює цей проект.  Ми допомагаємо тим людям, які знаходяться у Херсонській області. А також ми вирішили допомагати тваринам, які постраждали, через організацію UAnimals, яка є відомою та надійною», — наголосив він.

Благодійні пожертвування з виставки будуть спрямовані на допомогу притулку для тварин «Шанс» у Херсоні.

На відкритті виставки також відбувся фотопоказ «Війна.До/після»: про те, яким було життя до 24 лютого 2022 та яким стало після. У великій фотодобірці глядачі побачили роботи понад 20 фотографів. Багато знімків мирного життя України до війни, і багато жахливих кадрів того, шо принесли російські загарбники на нашу землю.

Організатори хотіли би презентувати проект на День Незалежності України на одній із знакових площадок у Києві або, наприклад, у Львові, але де він відбудеться, наразі точно сказати не можна.

Отримати більше інформації щодо проєкту, а також зв’язатися з організаторами і надіслати свої фото та відео роботи можна за посиланням: https://www.ukrainianphotodiary.org/ , а також на сторінці Instagram: https://www.instagram.com/ukrainian_photodiary/.

Раніше на Muse – Український фотощоденник: надсилайте фотографії, відео та малюнки, які документують зміни у житті після початку війни в Україні

Коментарі

вгору