Виставка «Одеський біт»: фрагменти мирного життя посеред міста під ударами ворога

У центрі Одеси розпочалася перша персональна фотовиставка Олега Трет`яка «Одеський біт». Важливим є контекст цієї виставки. Вона відкрилася 25 липня, а до цього з 19 липня російські війська почали масовані атаки ракетами та дронами по Одесі та області. Особливо руйнівним став удар у ніч проти 23 липня, коли постраждали понад 6 десятків будинків у центрі Одеси, з яких не менше 28 пам’яток архітектури. Одна з ракет потрапила до Преображенського собору на Соборній площі, зруйнувавши вівтар і настільки пошкодивши масивну будівлю храму, що одну із його частин точно доведеться зносити, бо вона може обрушитися будь-якої миті.

Олег Трет’як

І ось у центрі міста, яке тільки відходить від шоку, відкривається виставка фоторобіт із мирного – і безтурботного, як зараз з’ясувалося – життя, яким воно було 10 років тому. Більше того, Олег Трет’як, який зараз вважає за краще працювати з монохромними знімками, на виставку представив роботи, зняті на кольорову плівку (плівка – його принциповий вибір). На представлених роботах – багато моря, сонця, ігри світла, а також історій, як сумних, так і радісних, з одеських вулиць – розказаних в одному кадрі.

Виставка має назву «Одеський біт». Біт – це невеликий фрагмент нашого життя, ритму. І тут якраз – такі шматочки, каже автор.

«Я довгий час не був певен, що варто робити цю виставку. Не вважав, що вона здатна чимось допомогти. Але насправді такі виставки, зустрічі, спілкування дають нам сили, допомагають переносити всі ці тягарі. А особливо у останні чотири дні – такого у нас не було.

Я дуже вдячний друзям, завдяки підтримці та розумінню яких я продовжую знімати. Щоправда, зараз переважно працюю з чорно-білою фотографією. Вона трохи складніша, але допомагає мені легше переносити те, що відбувається навколо», – розповів Олег Трет’як.

Автор також підкреслив, що любить людей і ніколи у своїх фотографіях не хоче показувати чиїсь недоліки чи не найкращий стан. Але прагне показати людину такою, якою вона є. І можливо – викликати співчуття.

«Ми подумали, що це настрій України, Одеси, наше почуття життя», — каже друг автора виставки, фотограф Олександр Якимчук (на фото нижче — справа), який допоміг організувати експозицію.

«Я запропонував Олегу провести виставку його чудових, добрих та світлих фотографій, які надихають, захоплюють. Вважаю Олега одним із найяскравіших фотографів сучасної Одеси та світлою людиною. Ми всі зараз переживаємо непрості часи, і я вважаю, що світло, добро, яке відчуваються на цих фотографіях – усіх нас об’єднують і надихають, дають нам сили – попри все. Нас бомблять, а ми любимо життя», – каже Олександр Якимчук.

Виставка проходить у центрі Одеси на вул. Ніжинська, 54, у кафе Cream. Працює щодня з 10.00 до 20.00, вхід безкоштовний, на відвідувачів чекають до 25 серпня.

Фото — Оксана Грицюта

Раніше на Muse – «Український фотощоденник» в розвитку: проект презентували в Одесі

Коментарі

вгору