У Німеччині зупинили роботу останніх атомних електростанцій

Країна 15 квітня остаточно припинила роботу останніх трьох ядерних реакторів на атомних електростанціях. Але є нюанс – поки німці змушені користуватися вугіллям, його частка в німецькій енергетиці – найбільша серед країн центральної і західної Європи.

Німеччина завершила більш ніж 60-річну програму атомної енергетики, яка породила масштабний рух протестів, зокрема через аварії на АЕС у Чорнобилі й Фукусімі. Перший реактор електростанції в Німеччині закрили у 2011 році, – тоді уряд вирішив відмовитися від ядерної енергетики після аварії на АЕС Фукусіма.

Німеччина планує повністю перейти на відновлювальні джерела енергетики до 2045 року, наразі уряд розробляє план стосовно того, куди утилізувати відходи. Втім, у короткостроковій перспективі країні доведеться покладатися на вугілля й природний газ, які також забруднюють довкілля. Біль того, частка вугілля в німецькій енергетиці – найбільша серед країн центральної і західної Європи.

Зазначимо, що спалювання вугілля реально та постійно забруднює природу – на відміну від атомної енергетики, котра несе небезпеку лише у випадках аварій, які при сучасному рівні розвитку галузі майже неможливі.

Раніше на Muse – В Україні почав працювати перший біометановий завод

Коментарі

вгору