Футуристичний Neom: дзеркальне місто-стіна посеред пустелі

Наслідний принц Саудівської Аравії планує почати реалізацію мегапроекту під назвою Neom – «Дзеркальної лінії». Проект вже називають найбільш масштабним у світі, і не менш амбіційним ніж єгипетські піраміди.

Мухаммед ібн Салман анонсував Neom ще восени 2017 року, потім, 2021 році принц Мухаммед ібн Салман оприлюднив плани будівництва однієї з трьох складових Neom — «Дзеркальної лінії», міста майбутнього. Але тількі тепер журналісти The Wall Street Journal ознайомилися з будівельною документацією «найбільшої споруди у світі». Якщо коротко, то це хмарочос у вигляді дзеркальної стіни, заввишки пів кілометра та 170 кілометрів у довжину. Він буде транснаціональним розумним містом на березі Червоного моря, що розташовуватиметься біля кордонів Йорданії та Єгипту.

«Лінія» складатиметься з двох будівель заввишки трохи менше 500 метрів, розташованих один навпроти одного і з’єднаних численними переходами. При значній висоті та ще більшій довжині ширина стіни становитиме лише 200 метрів. Загальна протяжність міста становитиме близько 120 кілометрів. Хмарочос The Line — це лінійне місто, яке вміщатиме дев’ять мільйонів людей.

При цьому час у дорозі між двома крайніми точками хмарочоса становитиме 20 хвилин. Більшість сервісів планують розмістити в межах п’ятихвилинної пішої прогулянки. Автомобілей у місті не буде. Деталі транспортної системи не уточнюються, але на відео презентації видно футуристичні літаючі об’єкти.

Енергія та вода повністю постачатимуться з відновлюваних джерел, а місто у цілому обіцяють зробити углеродно-нейтральним. Проєкт розробляє американська компанія Morphosis. Що стосується фінансування, то воно планується на рівні 1 трильйона доларів, але буде залучатися поетапно з різних джерел, у тому числі державного бюджету та приватних інвесторів. У 2024 році акції Neom заплановано розмістити на фондовій біржі королівства СА. Терміни будівництва міста можуть становити 50 років.

Раніше на Muse — Трикутник зі сталі та скла. У Парижі вперше за 50 років побудують хмарочос

Коментарі

вгору