Кров, піт та сльози астронавтів допоможуть будувати житло на Марсі

Ціна доставки одної цегли на Марс складе близько 2 мільйонів доларів, тому вчені шукають альтернативні шляхи для отримання будівельних матеріалів на червоній планеті. Запропоновано варіант, згідно з яким міцний будматеріал можна отримати, якщо з’єднати з космічним пилом кров, піт, сльози і сечу людей – тих самих астронавтів, що будуть освоювати планету.

У Манчестерському університеті пропонують поєднувати білок із плазми крові людини з космічним пилом для отримання матеріалу, подібного до бетону: матеріал вже назвали AstroCrete, повідомляє Materials Today Bio.

Вчені виявили, що додавання сечовини, яку виробляє організм та яка виводиться разом із сечею, потом і сльозами, збільшує міцність матеріалу. Вони підрахували, що за час дворічної місії на Марсі завдяки екіпажу з шести людей можна виготовити понад 500 кг AstroCrete. Кожен член екіпажу міг би виготовити достатню кількість космічного бетону, щоб розширити місце проживання для принаймні ще одного члена екіпажу. Також повідомляють, що новий матеріал можна використовувати у 3D-принтері.

Раніше на Muse – Из чернобыльского грибка создадут щит от радиации для поселений землян на Луне и Марсе

Комментарии

вверх