План С. Український архітектор придумав концепцію житла на Марсі

Українська архітектурна студія Сергія Махна створила концепт житла на Марсі. Поки що це просто міркування про те, яким могло б бути таке житло, але хто знає, як ця концепція позначиться на майбутньому.

Студія підготувала серію візуалізацій під загальною назвою Plan С (це посилання на попередню роботу студії, Plan B, де йшлося про житло у світі постапокаліпсису), пише Bird in Flight з посиланням на Sergey Makhno Architects. Plan С – це про те, яким би могло стати житло людей на Марсі, якби там вдалося впоратися з основними умовами, які не дозволяють там жити людям: високий рівень радіації, низькі температури, вкрай розряджена атмосфера.

Plan C Сергія Махно – автономне поселення, надруковане на 3D-принтері, яке треба розташувати близько до екватора Червоної планети, де вище за рівень тиску і температури, і при цьому — на схилі кратера, щоб сховатися від піщаних бур та радіації. Вся станція за задумом автора має бути у формі бублика, всередині якого можна перебувати без скафандрів. Половина будівлі повинна складатися з одномісних та двомісних кімнат з екраном замість стелі, меблів та декору майже немає.

Дизайнери пропонують надати Plan C форму бублика, яка захистить мешканців від зовнішніх небезпек. У приміщенні люди зможуть вільно пересуватися без спеціального костюма та апарату з киснем. Також передбачаються загальні зони: медичний блок, ізолятор, хімічні та біологічні лабораторії, адміністративні кабінети та спортзал із басейном та капсулою для флоатингу.

Раніше на Muse – Украинский архитектор разработал комфортный и стильный подземный бункер Plan B с парком и кинотеатром

Коментарі

вгору