Нанодрот: вчені винайшли новий носій інформації

Носій інформації, який обіцяє стати набагато більш досконалим, ніж жорсткі диски та інші існуючи накопичувачі, винайшли члени Міжнародної групи вчених на чолі з представниками Кавендиської лабораторії Кембриджського університету. Вони використовували передову техніку 3D-друку для створення подвійних магнітних спіралей, що служать носіями інформації. Вчени постаралися повторити структуру ДНК і досягли серйозного успіху.

Вчені вважають, що скручений нанодріт може стати основою магнітних пристроїв наступного покоління. Нанодротяна архітектура є тривимірною, завдяки чому можна досягти більш високої щільності запису, а також змінювати магнітні властивості пристрою та суттєво розширити його можливості, повідомляє Nature Nanotechnology.

Якщо дослідження призведе до створення магнітного носія інформації нового типу, це буде дуже актуальним на нинішньому етапі розвитку технологій. Тому що зараз щільність розташування магнітних доменів на пластинах HDD наближається до своєї межі. Сусідні острівці намагніченості починають впливати один на одного і руйнують намагніченість, тобто записані дані.

Раніше на Muse – У космос запустили телескоп, який 25 років створювали 17 країн. Що в цьому особливого

Комментарии

вверх