Перше з початку вторгнення росії судно з українським зерном вийшло з Одеського порту

Зранку 1 серпня судно RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне з 26 тис тонн української кукурудзи вийшло з Одеського порту в Ліван. Це величезний прорив – звісно, якщо «зерновий коридор» буде працювати так, як планується.

«Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту», –  повідомив у Facebook міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Суховантаж рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною.

«У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», — додав Кубраков.

Важливо, що якщо «зерновий коридор» запрацює у повному обсязі, це дасть можливість заробляти гроші великому колу людей і бізнесів в Україні, які причетні до експорту зерна. А врешті і держава отримає дохід. Це надзвичайно важливо, адже українська економіка знаходиться у дуже скрутному стані в результаті блокади портів, яка почалась з першого дня масштабного вторгнення росії, 24 лютого.

Також вихід українського продовольства на світові ринки знизить погрозу масштабного голоду у країнах Африкі та Азії, які е традиційними покупцями української аграрної продукції. Доречи, російська пропаганда, яка є досить ефективною у цих країнах, звинувачує у блокаді саме Україну. Тепер ця підла брехня вже не зможе бути настільки ефективною.

Раніше на Muse – Маск може стати людиною, яка покінчить із голодом на Землі – якщо погодиться з планом ООН

Коментарі

вгору