Гігантські лопаті вітряків викидають на звалища – їх важко утилізувати

Частина відпрацьованих своє величезних лопатей вітрових електрогенераторів викидають на звалища, бо утилізувати їх дуже непросто. Для цього дуже міцні лопаті зі скловолокна потрібно розрізати спеціальної пилкою з алмазним напиленням. Тому, наприклад, в США є звалище, де гора лопатей досягла десятка метрів у висоту.

На муніципальної звалищі в місті Каспер, штат Вайомінг, знаходиться вже 870 лопатей. Ці частини вітряків досягають в довжину 65 метрів – це більше, ніж крило Boeing 747. У США в найближчі 4 роки закінчиться термін роботи 8000 лопатей, в Європі – 3800.

Вітряків будують все більше, адже багато країн вирішили відмовитися від викопного палива і перейти на відновлювані джерела енергії. 85% деталей вітрогенераторів переробляти нескладно, – це метал, кабелі, електроніка. А утилізувати лопаті виявилося складніше всього: їх необхідно розрізати для перевезення на кілька частин за допомогою спеціальної дорогої пили, а потім спалювати. Деякі лопаті спалюють на заводах, перетворюючі на енергію, однак скловолокно має незначний енергетичний еквівалент при спалюванні й до того ж вівільняє шкідливі речовини. У той же час, їх зберігати безпечно, оскільки вони не токсичні, повідомляє Bloomberg Green з посиланням на Американську асоціацію вітроенергетики.

Раніше на Muse – Прогноз клімату на Землі до 2500 року: жарко, волого, у екватора – пустеля

Коментарі

вгору