Прогноз клімату на Землі до 2500 року: жарко, волого, у екватора – пустеля

Згідно з доповіддю ООН, яка була презентована 17 вересня, вже до 2100 року на Землі середня температура підніметься на 2,7 градуса. Це призведе до масштабної зміни клімату, а також до пожеж, повені, посухи, штормів і спеки.

Доповідь об’ємна і охоплює різні аспекти, але коротко можна виділити наступне. Підвищення температури буде обумовлено прогнозованим зростанням парникових газів в атмосфері. Передбачені як більш м’які, так і жорсткі сценарії.

Відповідно до жорсткого сценарію, такий насичений біологічними видами регіон, як Амазонія з потеплінням позбудеться всього свого біорізноманіття та перетвориться на пустелю. Як і багато регіонів поблизу екватора.

Амазонія: 1500 рік – наш час – 2500

Все це призведе до великих змін в житті людей. Справа в тому, що поблизу екватора буде все спекотніше, і зона землеробства буде переміщатися до полюсів. Це може привести до дефіциту продуктів.

Автори доповіді повідомляють, що навіть при оптимістичних сценаріях вже до 2100 очікується танення льодовиків, що призведе до підйому рівня океану, затоплення багатьох міст і зміни берегової лінії. Щоб знизити негативні наслідки і уникнути найгірших сценаріїв, вчені наполягають на скороченні викидів СО2.

Раніше на Muse – З України до Німеччини побудують водневу магістраль

Из-за парникового эффекта деревья стали расти вдвое быстрее

Комментарии

вверх