Українські вчені презентували новий сорт конопель: з рослини можна робити бронежилети та порох

Технічні коноплі — це основа для виробництва пороху, який не має аналогів у світі, високоякісна сировина для канатів і парашутів. Конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети. Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Національної академії аграрних наук України, присвяченому презентації нового сорту посівних конопель «Софія». Презентація відбулася під час традиційного фестивалю промислових конопель «Hemp Fest», який нещодавно відбувся на Сумщині. Участь у фестивалі взяли 80 провідних науковців, аграріїв, бізнесменів та професіоналів галузі коноплярства із десяти областей України.

«Цей сорт («Софія», — ред.) універсальний щодо використання як волокон, так і насіння. А це подвійні можливості для розвитку різних галузей виробництва, зокрема і оборонної, що особливо важливо в нинішніх умовах», — наголошують фахівці академії.

Науковці підкреслюють, що конопляне волокно, окрім вже можливості використання в оборонної сфері – це тканина для пошиття натурального, дихаючого і практично «вічноживучого» військового одягу, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала у екстремальних умовах, коли відсутні будь-які засоби гігієни. Окрім того, коноплі — це прекрасний еко-матеріал для будівництва і утеплення будівель.

Раніше на Muse – В Украине создали первую промышленную линию для переработки конопли

Коментарі

вгору