З України до Німеччини побудують водневу магістраль

За допомогою української газотранспортної системи (ГТС) водень хочуть транспортувати через Словаччину і Чехію до Німеччини, де буде знаходитися водневий хаб. Проект «Центральноєвропейський водневий коридор» спрямований на створення водневої магістралі (або водневого коридору) для транспортування по українському газовому трубопроводу альтернативного палива. Вже очевидно, що це великий і важливий проект нової енергетики.

В ініціативі беруть участь «Оператор ГТС України», словацька компанія EUSTREAM, чеська NET4GAS і німецька OGE. Український оператор очікує, що Німеччина стане основним хабом попиту на водень в Європі, і буде поставляти великі обсяги палива для забезпечення своїх потреб. Українську ГТС для прокачування водню спеціальним чином модернізують.

Через магістраль буде налагоджено транспортування водню з перспективних районів виробництва цього «зеленого» палива через Словаччину і Чехію в Німеччину та інші райони підвищеного попиту в Європейському союзі.
За словами керуючого директора NET4GAS Андреаса Рау, вже до кінця 2022 року учасники прграми отримають науково-технічне обгрунтування проекту, що визначає його вартість, потужність і потенційну ціну ресурсу після транспортування.

Раніше на Muse – В Ісландії почав працювати найбільший завод для видалення СО2 з атмосфери

Комментарии

вверх