У Туреччині знайшли оригінали документів Брест-Литовського мирного договору

Головне в цих паперах за підписом гетьмана Скоропадського в тому, що факт існування Української держави визнали як європейські держави, так і більшовицька Росія, підписавши договір. Україна свої екземпляри цих документів зберегти не вдалося із зрозумілих причин.

Українські дипломати знайшли в Османській архіві унікальні оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору 1918 року, ратифіковані Павлом Скоропадським. Про те, що виявлені унікальні документи, повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

«Зустрічайте, вперше на просторах мережі – оригінал документа про ратифікацію за підписом Гетьмана Скоропадського і оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору, в тому числі і з Османською імперією.

Коротка історична довідка. 9 лютого 1918 року в Бресті (Брест-Литовську) між Українською Народною Республікою (УНР) з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з іншого було підписано мирну угоду. Для України закінчилася Перша світова війна, а натомість почався період правління гетьмана Павла Скоропадського під німецьким патронатом. Але найважливішою подією стало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта. На це з великим невдоволенням була змушена погодитися і більшовицька делегація на чолі з Левом Троцьким, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську. Однак, на жаль, формально визнавши незалежність УНР і офіційно підписавшись під цим 3 березня 1918 року, вже через рік більшовики перейшли в наступ, і бурхливий період «першої української незалежності» закінчився», – вказали в МЗС історичний контекст подій.

Відзначимо, що українські історики та дипломати все активніше співпрацюють з архівістами сусідніх Туреччини, Румунії, Польщі, і це допомагає пролити світло на багато подій, які в радянській історіографії трактувалися згідно лінії компартії. У МЗС уточнили, що в Великому Османській архіві, який налічує понад 90 млн документів, працюють ряд українських істориків і дипломати, включаючи посла України в Туреччині Андрія Сибігу.

Раніше на Muse – Министерство культуры Украины раздаст в библиотеки запрещенную судом книгу о Стусе.

Коментарі

вгору