Заощадження енергії: вся Україна отримає LED-лампи, а у Києві електротранспорт замінять автобуси

Українці тепер добре розуміють, що заклики до економії енергії – це не пусті слова. У країні існує величезний дефіцит електрики через атаки рашистів на нашу інфраструктуру, тож заощаджувати тепер намагаються скрізь, де це тільки можливо.

Усі трамваї і тролейбуси Києва замінили на автобуси через дефіцит електроенергії, повідомив міський голова Віталій Кличко. На маршрутах, де їздив електротранспорт, випустили 222 автобуси. Це додатково 38 автобусів замість тролейбусів, і 17 – замість трамваїв.

«Загалом сьогодні на 126 автобусних маршрутах міста працюють 440 (комунальних) автобусів. Це весь рухомий склад автобусів, що є в наших автопарках», – зазначив Кличко.

Зазначимо, що плани заміни електротранспорту автобусами існують і в інших містах України, наприклад в Одесі, але поки вони «у резерві».

Також зазначимо, що з метою заощадження енергії Із січня 2023 року українці зможуть безкоштовно замінити старі лампи розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи. Про це розповіла перший віце-прем’єр-міністр України-міністр економіки Юлія Свириденко.

Програма реалізовуватиметься через Укрпошту. Людині потрібно буде попередньо залишити заявку про участь, а потім прийти до відділення «Укрпошти» та обміняти 5 ламп старого зразка на 5 нових LED-ламп.

«Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може заощадити країні в піковий годинник до 1,5 гігавата електроенергії. Це дуже суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 млн. LED-ламп розвантажить роботу цілого реактора атомної електростанції», — наголосила міністр економіки.

Також вона зазначила, що з Нового року люди віком від 18 років можуть прийти до «Укрпошти» або залишити свою заявку спочатку на порталі «Дія», а потім прийти до відділення «Укрпошти». Одна людина може замінити п’ять таких лампочок.

Раніше на Muse – Укрзалізниця розгорне на вокзалах «Фортеці незламності» у випадку блекауту

Коментарі

вгору