Немає часу чекати: Кабмін підтримав легалізацію медичного канабісу

Кабмін підтримав законопроєкт «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни».

Як повідомив керівник МОЗ Віктор Ляшко у своєму Facebook, законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні вже підготовлене: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва, повідомив очільник МОЗ.

Він також зазначив, що комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою нівелювати цінність його як лікарського засобу та дискредитувати саму ідею його використання в медичних цілях.

Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількість людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати».

«Насправді ж препарати канабісу не є «конкурентами» наркотичним засобам, і заходи регулювання їх обігу зовсім різні. Медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання. Водночас ми все одно пропонуємо встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, розуміючи чутливість цього питання у суспільстві, й готові поступово розвивати цю галузь, показуючи результати лікування і допомогу українським пацієнтам. Не імпортувати, а робити наше, українське!» — пише Ляшко.

Звісно, визнання з боку Кабміну ще не означає прийняття відповідного закону, але свідчить про зміни у ставленні до цієї теми в української владі. Тому зараз дійсно з’явився шанс на легалізацію цих ліків, про необхідність якої давно говорять в Україні.

Раніше на Muse — Міськрада Львова просить уряд виключити канабіс із переліку небезпечних наркотиків

Коментарі

вгору