В Україні заборонили сексизм в рекламі

За новим законом, в рекламі тепер не можна показувати тіло людини як сексуальний об’єкт, зображувати стереотипні ролі чоловіка і жінки. Сексизм і дискримінацію за статевою ознакою в рекламі робить кримінальним злочином законопроект №3427, прийнятий Верховною Радою в другому читанні. Закон вступить в силу через три місяці після опублікування.

Раніше в законі «Про рекламу» була передбачена відповідальність за дискримінацію, але не було прописано значення порушення відносно чоловіків і жінок за гендерним принципом. Тепер це є, новий законопроект підтримали 307 народних депутатів. У рекламі заборонили демонструвати переваги однієї статі над іншою в фізичному, інтелектуальному або соціальному аспекті, показувати стереотипні ролі чоловіка і жінки, насильство за ознакою статі, а також тіло людини як сексуальний об’єкт. Під заборону підпадають слова, звуки і зображення, що натякають на сексуальний контакт, якщо вони безпосередньо не стосуються рекламованого продукту.

У разі порушення рекламодавець повинен заплатити штраф у десятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати. Закон був прийнятий відповідно до Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом та іншими міжнародними документами.

Раніше на Muse – Папа римский: удовольствие от еды и секса исходит от Бога, а ранее церковь это осуждала из-за чрезмерной морали

Комментарии

вверх