У Євросоюзі хочуть впускати лише вакцинованих туристів із 2022 року

В’їхати на територію ЄС зможуть усі іноземці, які були вакциновані препаратами проти COVID-19, схваленими ВООЗ. А туристи, які не вакциновані від коронавірусу або не мають підтвердження про одужання, з 1 березня 2022 взагалі не зможуть потрапити на територію Євросоюзу.

Такими є зміни до правил в’їзду до країн Євросоюзу для іноземних туристів, які запропонувала Європейська комісія. Зараз до Євросоюзу дозволено в’їжджати тим, хто щепить вакцини, схвалені безпосередньо ЄС. Серед вакцин, схвалених ВООЗ, але не ЄС, зокрема, китайська CoronaVac. За даними МОЗ, нею вже прищепилися понад 4 мільйони українців.

За новими правилами, з 10 січня сертифікат про вакцинацію всіх іноземних туристів визнаватиметься, якщо з другої дози минуло не більше 9 місяців, інакше необхідно буде щеплюватися ще раз. Тим, хто вакцинувався препаратами, схваленими ВООЗ, а не ЄС, потрібно буде здати ПЛР-тест до приїзду до країни або після неї.

Крім того, планується відмовитись від «зеленого» списку для країн-членів ЄС, який рекомендує пускати мандрівників з інших країн. Україну виключили із цього списку 9 листопада 2021 року.

Раніше на Muse – Омікрон – новий, більш небезпечний штам коронавірусу. Що відомо?

Комментарии

вверх