Вчені попередили про небезпечне наближення астероїда до Землі

Наче у відповідь на реліз популярного фільму «Не дивіться вгору» у ЗМІ з’явилися повідомлення вчених про небезпечне наближення метеорита до нашої планети. Щоправда, це буде не за півроку, як у фільмі, а значно пізніше. Астероїд, енергія удару якого по планеті може призвести до ефекту, який можна порівняти з 30 термоядерними бомбами, пролетить між Землею та орбітами геостаціонарних супутників 13 квітня 2029 року.

Втім, про астероїд Апофіс вчені розповіли ще у березні 2021 року та раніше. За даними дослідників, він пролетить на відстані 32 тисячі кілометрів від Землі, тоді як геостаціонарна орбіта, на якій знаходяться штучні супутники, віддалена на відстань 35 тисяч км. Так чі інакше, проходження Апофіса у Землі вважається небезпечним: занадто мала відстань. Якщо ж зіткнення не вдасться уникнути, астероїд діаметром 400 метрів і масою близько 27 млн ​​тонн при ударі вивільнить енергію, яка приблизно в 30 разів більша, ніж найпотужніша зі створених людьми термоядерних бомб.

Передбачається, що астероїд можна буде бачити з Землі неозброєним оком, проте він все ж таки пролетить повз. Хто знає, можливо, на той час буде організована спеціальна місія для запобігання зіткненню або, наприклад, з дослідницькою метою.

Раніше на Muse – У космос запустили телескоп, який 25 років створювали 17 країн. Що в цьому особливого

Коментарі

вгору