Українська компанія створила перший захищений месенджер

Першим вітчизняним захищеним месенджером Dober у перспективі зможуть використовувати військові. Застосунок дозволяє уникнути передачі особистих даних користувача третім особам, передбачає анонімну реєстрацію та за бажання – повне видалення інформації про користувача із системи.

Засновник стартапу Дмитро Оберемок під час пресконференції розповів: особливість месенджера полягає в тому, що він не прив’язаний до електронної пошти чи номера телефону, лише до запароленого акаунта на сервері. Увесь обмін інформацією відбувається на окремому сервері за допомогою технологій наскрізного шифрування, що й убезпечує користувачів від витоку інформації.

Dober пропонує два варіанти застосунку – корпоративний та публічний. У корпоративному замовник може отримати свій власний програмний сервер та повністю контролювати його місцезнаходження і доступ користувачів до нього. Ця особливість може стати в пригоді військовим для їх безпечного спілкування, оскільки програмний апаратний сервер можна розташувати у військовому підрозділі чи в якомусь таємному безпечному місці. Для роботи знадобиться лише доступ до інтернету.

Загальнодоступний месенджер передбачає завантаження застосунку та його підключення через смартфони.

Розробка вже отримала висновок про стабільну роботу та високий ступінь захисту від «білих» хакерів з Естонії. Застосунок вже можна завантажити у Play Market для Android-пристроїв, версія для смартфонів Apple наразі на фінальному етапі розробки.

Додамо, що мобільний додаток єППО від одеських програмістів, який допомагає знищувати ракети, вже доступний в Google Play. Їм вже активно користуються: 26 жовтня з допомогою даних, отриманих з цього застосунку українскі зенітники вперше збили крилату ракету рашистів.

Раніше на Muse – У «Дії» з’явиться додаток для попередження зенітників про ракету, що летить

Коментарі

вгору