Ми — світлі люди. Олександр Якимчук презентував фотовиставку «Війна мине. І буде весна»

Виставка, на якій представлені знімки, зроблені в рамках «поляроїдного» фотопроекту, а також інші роботи фотографа, зняті ним в Одесі з початку повномасштабного вторгнення рашистів 24 лютого, відкрилася у галереї ArtOdessa у Міськсаду. Те, що через дефіцит енергії, викликаний ракетними обстрілами України, в галереї в цей час не було світла, надало відкриттю виставки додаткового значення.

Про «поляроїдний» проект Олександра Якимчука Muse вже розповідав. Тепер проект завершено, у ньому вже понад 220 фотографій: вони вміщени на велике панно у центрі експозиції.

Як ми писали, ідея проекту в тому, щоб кожна людина, яка стала героєм знімка, відразу ж могла записати на фото про те, про що вона думає. Виявилося, що попри важкі часи, у всіх героїв проекту думки про щось хороше. Найчастіше у підписах зустрічалося слово «любов», ще — надія, мир, перемога.

Олександр розповів, що ідея фотопроекту зародилася у нього 23 квітня, коли під час ракетної атаки рашистів на Одесу (а це був переддень Великодня) в одному з житлових комплексів міста від влучення ракети загинули дівчинка-немовля, її мама та бабуся.

«Ми світлі люди. Ми говоримо про кохання, про щастя, красу, будинок, сім’ю. Що можуть протиставити цьому рашисти? Ненависть? Хотів би, щоб росіяни поставили собі це питання», — каже Олександр.

Виставка «Війна мине. І буде весна…» включає й інші роботи фотографа, зроблені ним після 24 лютого. Наприклад, це фотографії пам’ятника Дюку де Рішельє, обкладеного для захисту мішками з піском — ці знімки облетіли весь світ і стали символом опору в Одесі. Або портрет військового з люлькою, що навіює думки про військову традицію українських козаків.

«Олександр показує Одесу у перші дні та місяці війни, він робить певні констатації, що відбувалось у нашому місті. Це речі на рівні людських емоцій, закарбованих у обличчях окремо взятих людей. Автор закликає глядача вступати у діалог, і з кожною фотороботою цей діалог сам по собі вже здійснюється», – зазначила директор галереї ArtOdessa Катерина Піменова.

Раніше на Muse — Любов, біль та очікування дива: поляроїдний фотопроект Олександра Якимчука

Коментарі

вгору