«Мови війни». В Одеському худмузеї виставили найбільш виразні проєкти українських художників з 24 лютого

Йдеться про цикл виставкових проєктів «Мови війни», що розпочалися 22 січня 2023 року. Це три виставки – Ігоря Гори, Дмитра Євсєєва та Василя Дмитрика одночасно.

В музеї вважають, що це, ймовірно, найрадікальніши роботи, присв’ячені війні з путінською росією, з того, що було виставлено в ОХМ за весь час існування.

«Мені здається, що зараз на часі створювати для себе, для українського суспільства, для зовнішнього світу ті образні мови, рефлексії досвідів війни, які переживають мільйони українців. Якщо дивитись з дослідницького фокусу, можна узагальнювати досвід фронту, досвід тилу і досвід біженства», зазначивголова науково-експозиційного відділу ОХМ Кирило Ліпатов.

Роботи Ігоря Гори

Автори працюють у різних техніках, наприклад у серії цифрових колажів одеського фотографа Ігоря Гори «художні методи посилюють метамодерне поєнання сміхового та макабричного, яке було притаманне вже оригінальній фотографії», — йдеться в описі. І так, ймовірно, про найрадікальніши роботи – це саме воно.

Але звісно, краще побачити своїми очіма. Приходьте  до музею, якщо є така можливість.

Роботи Василя Дмитрика. На нижніх фото — інсталяція «Мідний Саван», яка відсилає до буриальних практик китайської династії Хань.

Раніше на Muse – День антиселфі. Херсонські музейники нагадали про російське пограбування, знявшись у пустих залах

Коментарі

вгору