Організатору викрадення графіті Бенксі у Гостомелі загрожуе 12 років у тюрмі, робота не пошкоджена

Картину Бенксі з жінкою в протигазі група з Черкас та Києва демонтувала 2 грудня. За даними слідства, мешканець Києва планував продати графіті. Роботу, яку намагалися вкрасти в Гостомелі, оцінили в 9 мільйонів гривень.

Спільники організатора не знали про його наміри, він запевнив їх у тому, що має відповідні дозволи на демонтаж мурала. Про це повідомив начальник Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов.

Після того, як вони зрізали картину зі стіни, то обмотали стретч-плівкою, щоб захистити від пошкоджень, і почали вантажити в автівку. Тоді їх вкрили співробітники військової адміністрації.

Організатору викрадення повідомили про підозру за фактом замаху на таємне викрадення чужого майна в особливо великому розмірі в умовах воєнного стану (частина 2 статті 15 і частина 5 статті 185 КК України). Підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі.

Графіті було розташоване на вулиці Проскурівська, 2 в Гостомелі. Робота Бенксі не пошкоджена, вона залишається в поліцейському відділку як речовий доказ.

Нагадаємо, що британський вуличний художник Бенксі створив у Києві й передмісті – Гостомелі, Ірпені, Бородянці – сім графіті. У Київській області обговорювали перенесення цих робіт в окремий музей, присвячених російсько-українській війні.

Раніше на Muse – Бенксі створив дві нові роботи в Бородянці – чому це важливо

Коментарі

вгору