Стало відомим ім’я найзнаменитішого вуличного художника світу – Бенксі

Під цим псевдонімом ховався художник Роберт Бенкс. Трохи дивно, але він розкрив своє ім’я в інтерв’ю ще 20 років тому, але тоді цей фрагмент видалили і ліше зараз оприлюднили.

Найбільш відома робота Бенксі в Україні. Зроблена у Бородянці під Києвом

Днями BBC випустила інтерв’ю з англійським вуличним художником Бенксі. Аудіо 20-річної давності опублікували в межах серії подкастів про найвідомішого анонімного митця «Історія Бенксі». Бонусний епізод подкасту розповідає про інтерв’ю 2003 року, яке записав британський репортер та мистецький кореспондент BBC Найджел Ренч. Тоді журналіст поспілкувався з імовірним художником напередодні його першої великої виставки «Війни за територію» (Turf War).

Тоді серед іншого ведучий подкасту звернув увагу на те, як представився Бенксі в інтерв’ю. Найджел Ренч розповів, що тоді дав можливість митцеві назватися так, як його найчастіше називали у медіапросторі того часу – Роберт Бенкс.

«Думаю, це найцікавіше. Я дав йому можливість просто сказати «Роберт Бенкс», офіційну версію імені, яке він дав The Independent. І протягом багатьох років мене дуже вражало, що він мене виправив та сказав, що це Роббі», – додав Ренч.

Нагадаємо, що справжнє ім’я митця досі було таємницею, навіть існувало декілька версій того, хто ховається за псевдонімом Бенксі. Однією з найрозповсюдженіших була версія, що це вокаліст гурту Massive Attack Роберт Дель Найя. За іншою – це швейцарський художник Метр де Кассон (Maître de Casson).

Додамо, що Бенксі бував в Україні після початку повномасштабного вторгнення росії та залишив серію стріт-арт-робіт.

Раніше на Muse – Бенксі створив дві нові роботи в Бородянці – чому це важливо

Коментарі

вгору