В Одесі провели арт-акцію біля пам’ятника Катерині, незважаючи на заперечення поліції

Цей монумент, який, ймовірно, незабаром покине площу в самому центрі Одеси, знову спричинив суперечки. Цього разу конфлікт був із художнім ухилом.

Сьогодні вдень біля пам’ятника Катерині (офіційна назва – «Засновникам Одеси») художник Володимир Уманенко вирішив організувати чергову виставку патріотичних малюнків та плакатів. Він провів у місті вже десятки подібних акцій, здебільшого – на «Книжці» – книжковому ринку у центрі міста. А тепер Володимир хотів провести виставку, розмістивши арт-роботи прямо на «саркофазі» із фанери, яким мерія приховала від очей городян цей пам’ятник.

Проте представники Муніципальної варти і поліції заборонили кріпити роботи безпосередньо на фанерну огорожу, посилаючись на наказ начальства. Тоді учасники акції знайшли вихід – вони просто вишикувалися біля пам’ятника, тримаючи плакати у руках. Фактично виставка відбулася, хоч і не у тому вигляді, в якому передбачав організатор.

Володимир Уманенко заявив, що лише хотів розказати людям історію пам’ятника, його встановлення, історію карикатур і робіт, які йому присвячені.

«Я вважаю, що цей паркан, поставлений навколо державного пам’ятника, який належить громаді, побудований на гроші громади, і громадяни мають право з ним співпрацювати. Художники мають право його розмальовувати, громадяни мають право писати на ньому, а муніципалітет має право зафарбовувати чи прибирати те, що не треба», — поділився художник думкою щодо ситуації.

Таким чином, пам’ятник Катерині знову спричинив конфлікт за участю влади в Одесі. Зазначимо, що найімовірніше монументу залишилося стояти недовго. Справа в тому, що в місті вже провели інтернет-опитування щодо його подальшої долі, яке показало: більшість городян – за знесення. Крім того, мер Труханов в одному з недавніх інтерв’ю сказав – «особисто він – за те, щоб усунути». Підсумкове рішення мають ухвалити на сесії міськради 30 листопада. Найімовірніше, до Нового року цієї пам’ятки на Катерининській площі не буде.

Фото Muse та Арсена Подосяна, «УСІ»

Раніше на Muse – Спотворення дійсності. Прикмети війни у мирній Одесі

Коментарі

вгору