«Мій шлях – це музика» – українська співачка і композиторка DEDIU

«Я вірю в те, що кожна людина народжується з якоюсь програмою, яку вона має реалізувати протягом життя», – говорить Люся Качало, яка виступає під творчим псевдонімом DEDIU. Вона вірить в долю і підкреслює, что завжди була впевнена: її шлях – це музика, так як її творчі здібності проявились ще в ранньому дитинстві. Про це вона розповіла Muse.

Українська аудиторія помітила яскравий кліп DEDIU «Забери мене», який був випущений в минулому році. У ньому артистка виступила не тільки автором пісні, а й автором сюжету і режисером. Кліп примітний сюжетом вампірського полювання (про це нижче) і якісною «картинкою», але на нашу думку, ще більш виділяється мелодія, виконання та вірші.

DEDIU – «Забери мене», відеокліп

А вже нещодавно був виданий її дебютний альбом «РАНИ»: вважаємо, чуттєва лірика, оригінальна стилістика, містична експресія та незабутня мелодика альбому загоять будь-які душевні рани шанувальників справжньої якісної української музики.

«Я вірю, що надзвичайно красива мелодика та оригінальні тексти будуть торкати серця слухачів», – сказала артистка в інтерв’ю Muse. У цьому інтерв’ю DEDIU розповіла нам про свій творчий шлях, місце музики в її житті, про те, що важливіше, натхнення або професіоналізм, про віру в долю і багато іншого.

– Перші свої музичні композиції я створювала раніше, ніж освоїла музичну грамоту, – розповідає артистка. – Навчання в музичній школі, а згодом в музичному училищі та Інституті мистецтв, сформувало саме той фундамент, на основі якого я маю право називати себе професійним музикантом. Звичайно, під час навчання були тривалі пошуки саме тої музичної ніші, яка б мені найбільш припала до вподоби. Я писала багато інструментальної музики, відштовхуючись від класичних форм, також займалась академічним співом, і навіть в якийсь час мріяла про оперу. Паралельно було захоплення поезією. В результаті такого поєднання почали з’являтись пісні. Першу пісню я написала, навчаючись в п’ятому класі. Пригадую, що називалась вона «Smile» і ще пам’ятаю те захоплення від моєї музики, яке я побачила в очах своїх перших слухачів-однокласників. (посміхається)

Звичайно, цікавий ваш псевдонім: звідки він походить, яке значення ви в нього вкладаєте. І як правильно він вимовляється?

Моє сценічне ім’я DEDIU (Дедю). Тут не варто шукати якісь зашифровані змісти. Насправді – це моє дівоче прізвище, і наскільки мені відомо, воно має французьке походження.

Хто з відомих музикантів вплинув на вас як автора, і хто для вас авторитет?

Я дитина 90-х) В свій час слухала все, що попадало в мої вуха. Це і класична музика, британський рок, італійські виконавці, українська автентика і т. д. Найбільш мене вразив феномен британської рок-легенди «Queen». Можна сказати,що Фредді був моїм музичним гуру. Я думаю, що це був правильний початок.

І все ж створення саме проекту DEDIU відбулось завдяки знайомству з саундпродюсером, композитором, аранжувальником, звукорежисером Андрієм Качало, який згодом став моїм чоловіком. В результаті нашої творчої співпраці народився дебютний альбом «РАНИ», який був презентований лейблом MOON RECORDS, і вже є в доступі на усіх музичних інтернет-платформах.

Ви пишете і музику, і тексти? І англійською теж? Це дуже цікаво. Якщо можна, трохи розкажіть про те, як створюєте пісні: що створює натхнення, як народжується мелодія, текст (і що з’являється спочатку?)

Так, я пишу музику і тексти. Проте мені іноді цікаво співпрацювати з іншими авторами. В моєму альбомі є декілька пісень, автором слів яких є Івано-франківський поет Роман Бойчук.

Щодо пісень англійською мовою… так, я володію англійською та французькою мовами, і мені хотілося б, щоб мої пісні зрозумів також і англомовний слухач. Відносно натхнення, я можу сказати, що це поняття для мене якесь ефемерне – це скоріше професійна діяльність, яка відбувається завдяки таланту, бажанню та професійним музичним навикам… Зазвичай спершу приходить мелодія, але в більшості випадків, я чую в цілому пісню вже такою, якою її має почути слухач. Сідаю за інструмент – і шедевр готовий! (сміється)

DEDIU – «Дихаю»

Як ви самі визначаєте вашу творчість? Що стосується віршів, мені здається, тут основна лінія лірична. А ось музика – софт-рок (дуже яскраво у «Забери мене»), популярна музика?

Моя творчість – це мої пісні, моя музика, яку я виконую в супроводі свого улюбленого фортепіано. Я вірю, що надзвичайно красива мелодика та оригінальні тексти будуть торкати серця слухачів. Адже все просто – в своїх піснях я розповідаю про речі, які близькі та зрозумілі кожному: про справжнє кохання та вірність, про втрати та сподівання, про віру у свої сили та любов до життя.

В кліпі «Забери  мене» деякі моменти вказують на магію, від кільця до карт Таро. Який сенс в це вкладається, розкажіть будь ласка.

На ютуб-каналі компанії MoonRecords ви можете знайти відеокліп на мою авторську пісню «Забери мене». Це моя перша відеоробота, в якій я виступила в якості не тільки виконавця, а й режисера та автора сценарію. Щодо дещо шокуючого глядачів сюжету, можу сказати наступне – він був складений не тільки відносно змісту пісні. Це був такий собі експеремент. «Забери мене» – це пісня про дике, фатальне, відчайдушне кохання, заради якого можна піти на будь-які жертви. Таким чином, ця легенда про полювання вампірів підкреслює гостроту і драматизм самої пісні, а руки, які викладають карти Таро, символізують невідворотні події, які написані кожному з нас на нашому життєвому шляху. Я вірю в долю.

На завершення нашої розмови хочу побажати усім нам доброго здоров’я, позитивного настрою. Бережіть себе і слухайте якісну українську музику!

Facebook

YouTube

Раніше на Muse – Поет і співак DEBRIAN: «Я той, хто дуже любить творчі експерименти»

Коментарі

вгору