Художник представив у Центральному парку Нью-Йорка скульптуру у вигляді золотого куба за $11,7 мільйона

Німецький художник Ніклас Кастелло 2 лютого виставив у Центральному парку Нью-Йорка під посиленою охороною скульптуру у вигляді золотого куба. Це робота, що складається зі 186 кілограмів чистого золота вартістю $11,7 мільйона, але це ще не все: автор представив власну криптовалюту та оголосив про майбутній NFT-аукціон.

Концептуальна скульптура під назвою «Основа миру» (Socle du Monde) була виставлена ​​на загальний огляд протягом дня під посиленою охороною, а ввечері її транспортували на приватну пати, що проходила на Уолл-стріт, повідомляє Artnet News. Куб відлили із золота на заводі у швейцарському місті Арау, довжина однієї сторони куба склала близько півметра, а товщина стінок – менше сантиметра. Разом із арт-об’єктом художник представив власну криптовалюту CAST, а також оголосив про NFT-аукціон, який відбудеться 21 лютого.

«Куб можна розглядати як свого роду комюніке між культурною екосистемою 21-го століття, що формується на основі криптовалют, і стародавнім світом, де панує золото», — каже віденська галеристка Ліза Кандлгофер, яка була в Нью-Йорку на презентації твору мистецтва.

Ніклас Кастелло — 43-річний сучасний художник, який народився у Східної Німеччині, на якого вплинули поп-арт, неоекспресіонізм та вуличне мистецтво. Назва його останньої скульптури посилає до однойменної роботи італійського концептуального художника П’єро Мандзоні. В 1961 він встановив металевий постамент з написом «Основа миру, данина поваги Галілею» в полі датського міста Хернінг. Своєю роботою Мандзоні проголошував, що весь світ є витвором мистецтва, роблячи художника застарілим, пише Bird in flight.

Раніше на Muse – У єгипетських пірамід в долині Гізи вперше провели виставку сучасного мистецтва

Коментарі

вгору