«Актор» і не тільки. В Одесі відкрилася виставка сюрреалістичної фотографії Майї Макєєвої

У Чорній залі Одеського музею західного і східного мистецтва з 1 по 15 грудня працює виставка «Між життям та сюром», на який презентовані фотографії з проєкту «Актор невизнаної ролі» та добірки окремих робіт.

Фото: Наталя Довбиш

Як зазначає сама Майя Макєєва, першою назвою виставки була «Не життя, а якийсь сюр», але після того, як з експозицією ознайомилась професорка, доктор філософських наук Інна Голубович, було вирішено змінити назву на «Між життям та сюром», адже, в останній час навколо нас відбувається стільки подій, що дійсно здається, що ми усі живемо у сюрі.

«Знаходячи відповіді на питання, які іноді заганяють нас у глухий кут, можна прийти до висновку, що життя все ж таки є, але ми балансуємо між життям та сюром. Концепція виставки полягає не у тому, щоб глядач ставив собі питання: «А що хотів сказати автор?». Експірієнс про те, що побачить у представлених роботах глядач. А якщо він зможе знайти для себе відповіді на якісь свої запитання — буде чудово», — вважає авторка.

Майя Макєєва

На відкритті виставки у п’ятницю 1 грудня був представлений перфоманс від авторки.

Про сміливий та цікавий фотопроєкт «Актор невизнаної ролі» Майї Макєєвої Muse вже розповідав: у ньому авторка створила концептуальну моновиставу, в якій одна людина зіграла свідка, жертву та злочинця. Як зазначає Майя Макєєва, джерелом її натхнення при створенні фотопроєкта були картини Рене Магрітта та перформанси Марини Абрамович. Герої всієї експозиції «Між життям та сюром» — це персонажі одного Всесвіту, де дозволено поєднувати не поєднане, піддаватися всілякій трансформації, вивертати цю реальність під вигідним для себе кутом у спробах відчувати нутро життя.

Хтось може сказати – наше сьогодення і так ніби то є якимось потойбіччям, як у фантастичному фільмі або романі не дуже вибагливого автора. Якщо й так, то світ, який створює Майя Макєєва, дає глядачеві змогу потрапити до зовсім іншої реальності, іншого виміру: одна з аналогій, яка спадає на думку – окрім вказаних Майєю світів Магрітта та Абрамовіч – Задзеркалля Льюїса Керрола.

Нагадаємо, Майя Макєєва – українська фотографка, дослідниця та лекторка з історії фотографії яка відома глядачам також завдяки спільному проєкту з В’ячеславом Онищенко «Я не хочу боятися», в якому відображені вулиці Одеси одного з перших днів після початку масштабного наступу рф в Україні. А крім того вона – кураторка в Україні масштабного міжнародного документального фотопроєкту «Український фотощоденник», який дозволяє всім мешканцям України завантажити фотографії, відео та малюнки, пов’язані з особистим сприйняттям воєнних реалій, в спільний альбом. Вона є організаторкою фотопоказів в Одесі, Кракові та Барселоні. Співпрацює зі швейцарським прес-агенством IMAGOpress. Фотографка має публікації в українських та іноземних виданнях: Muse, «Заборона», «Kiosk der Demokratie», «Momo-mag». Учасниця V та VI Міжнародного фестивалю Концептуальної фотографії; II Міжнародного відкритого конкурсу репортажної фотографії; Всеукраїнської художньої виставки «Погляд».

Раніше на Muse – «Український фотощоденник» в розвитку: проект презентували в Одесі

Коментарі

вгору